» » Роль довкілля у формуванні хронічних захворювань

Канал Натальи Прокопенко - доктора биологических наук, г. Киев

 

Прокопенко Н.О.
Інститут геронтології АМН України, м. Київ
 

Складна екологічна ситуація, що спостерігається в Україні упродовж останніх 20 років, привела до росту як специфічних, так і неспецифічних захворювань. При забрудненні зовнішнього середовища знижується загальна резистентність і опірність організму, погіршується імунний статус.

Ціль дослідження – виявити вплив несприятливих факторів навколишнього середовища на формування хронічної патології.

Об'єкт дослідження – чоловіка і жінки у віці 50 років і більше, що проживають у різних районах Києва (1700 осіб). Для одержання інформації про їх стан здоров'я було проведене анкетування і використані матеріали про звернення за медичною допомогою. При цьому враховувався ступінь урбанізації районів, профілізація промислових підприємств, рівень автомобілізації. Поряд з факторами зовнішнього середовища в дослідженні розглянуті фактори, зв'язані з роботою, умовами і способом життя. Для виявлення статистичних зв'язків між факторами і захворюваннями застосовували кореляційний і факторний аналіз даних.

Аналіз отриманих даних показав, що відносний ризик патології нервової системи й органів чуття, дихання, травлення, сечостатевої системи, шкіри і підшкірної клітковини істотно залежить від зони проживання. Виявлено взаємозумовленість і взаємна обтяженість хвороб нервової системи й органів чуття і хвороб органів дихання, хвороб сечостатевої системи й органів травлення. На формування цих хвороб також впливають матеріальне становище, харчування, умови роботи, шкідливі звички, спосіб життя.

Таким чином, міри профілактики захворювань повинні бути спрямовані як на оптимізацію умов зовнішнього середовища (використання сучасних технологій, утилізація шкідливих відходів, гігієнічне нормування шкідливих факторів, озеленення), так і на збереження і підвищення адаптаційних можливостей організму (раціональне харчування, режим праці і відпочинку, виключення шкідливих звичок, фізична активність і загартовування).

 

Summary

 

Pollution of the environment impact for growth both specific and nonspecific diseases. Amongst such diseases are diseases of nervous system and sense organs, diseases of breath organs, diseases of digestion organs, diseases of genitourinary system.


 

Apteka24 UA

 

Похожие публикации:


Эта запись была опубликована Nataliia 29-11-2016, 17:36, Если Вы впервые на данном блоге и он Вам понравился, предлагаю подписаться на RSS чтобы не пропустить новых публикаций.

 

Сайт про социальные медицинские и биологические научные проблемы, г. Киев, Украина
Социальная медицина, биология и психология - Прокопенко Н.А. Google :)